Lider za mocny dla Zagłębia

0
268

Koszykarki z Sosnowca w ostatnim domowym meczu sezonu zasadniczego musiały uznać wyższość lidera z Gorzowa Wielkopolskiego. Teraz przed naszą drużyną wyjazd do Torunia i czas na play-off.

Zaczęło się od dwóch osobistych Batabe Zempare, ale potem trafiły głównie rywalki, które po pięciu i pół minutach pierwszej kwarty prowadziły już 17:4. Sosnowiczanki w drugiej części tej kwarty nieco odrobiły straty, głównie za sprawą zagranicznych koszykarek w barwach sosnowieckiego klubu. Po dziesięciu minutach przyjezdne prowadziły różnicą 8 punktów.

Na początku kwarty oba zespoły miały problem ze zdobywaniem punktów i przewaga drużyny z Gorzowa oscylowała wokół 8-10 punktów. Zagłębiu udało się doprowadzić do stanu 26:32, ale potem osiem punktów z rzędu zdobyły rywalki i do przerwy prowadziły 40:26. W pierwszych dwudziestu minutach sosnowiczanki nie rzuciły ani jednej „trójki”.

Pierwszą „trójkę” zdobyła w czwartej minucie trzeciej kwarty Miroslava Mistinova (32:47). Zagłębie próbowało zniwelować straty, ale rywalki nie pozwalały Zagłębiu na zbyt wiele, stąd kilkunastu punktowa przewaga gorzowianek, które mimo, że nie rozgrywały wielkich zawodów miały kontrolę nad wydarzeniami na parkiecie.

Na nieco ponad trzy minuty przed końcem trzeciej kwarty Zagłębie straciło Alicję Jarząb, która „spadła” za pięć fauli. Jej miejsce zajęła Łucja Grzenkowicz, a gorzowianki po kolejnej „trójce” prowadziły już 54:37. Zespół z województwa lubuskiego prowadził już nawet 20 punktami (39:59) i (41:61), ale ostatecznie przed ostatnią odsłoną prowadził 61:43.

Czwartą kwartę Zagłębie zaczęło od dwóch celnych „trójek”. Najpierw trafiła Mistinova, a chwilę potem Grzenkowicz i trener gości wziął czas (49:61). Po akcji Jessica January – Zempare było 51:61, ale odpowiedź gości była błyskawiczna (51:64). Za chwilę znów trafiła jednak Zempare, ale kolejna akcja gorzowianek ponownie przyniosła trzy punkty – dwa z gry plus osobisty. Podrażnione gorzowianki włączyły „piąty bieg” i odskoczyły sosnowiczankom po raz kolejny (77:55). Miejscowe jeszcze próbowały gonić (dwie trójki Grzenkowicz i Zempare), ale lider spokojnie kontrolował sytuację odnosząc zasłużone zwycięstwo.

MB Zagłębie Sosnowiec – PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp. 67:85 (15:23, 11:17, 17:21, 24:24)

MB Zagłębie: Jarząb 1, January 12, Zempare 19, Urbaniak-Dornstauder 18, Mistinova 11 – Wojtylas 2, Grzenkowicz 6, Micek

PolskaStrefaInwestycji: Smith 13, Wadoux 14, Senyurek 17, Keller 10, Allen 15 – Horvath 13, Bazan 3, Matkowska, Śmiałek, Duchnowska