Honorowe zakończenie

0
692

Koniec sezonu dla CTL Zagłębie. W trzecim meczu ćwierćfinałowym sezonu 2021/2022 sosnowiczanki uległy na własnym parkiecie BC Polkowice i w rywalizacji do trzech zwycięstw musiały uznać wyższość wicemistrzyń Polski. Zespół Jordiego Aragonesa godnie pożegnała się ze swoją publicznością. W ostatnim meczu bieżących rozgrywek ekipa z Sosnowca postawiła się faworytowi z Dolnego Śląska przegrywając różnicą ośmiu punktów 79:87.

Sosnowiczanki nie zamierzały ułatwiać rywalkom zadania i od początku ambitnie walczyły. CTL za wszelką cenę chciał utrzymać jak najbliższy dystans. Ze stanu 4:7 szybko zrobiło się po 7 (celna „trójka” Sarah Sagerer), a gdy rywalki nieco odjechały (7:14) sprawę w swoje ręce wzięły Nina Bogicević Jessica January, które zdobyły dziewięć punktów i ekipa z Sosnowca wyszła na prowadzenie 16:14. Walka punkt za punkt trwała niemal do końca pierwszej kwarty, która zakończyła się minimalnym, bo jednopunktowym prowadzeniem przyjezdnych.

W drugiej kwarcie polkowiczanki nieco powiększyły prowadzenie, ale nie było ono tak wyraźne jak w poprzednich meczach gdzie już do przerwy zespół z Dolnego Śląska zapewniał sobie bezpieczną przewagę. Dobrze prezentowały się zagraniczne koszykarki, niezłe zawody grała także Klaudia Wnorowska, która po raz kolejny wyszła w pierwszej piątce. Do przerwy BC Polkowice wygrywało w Sosnowcu 48:39.

Na początku trzeciej kwarty sosnowiczanki nie potrafiły sobie poradzić z Artemis Spanou, która raz za razem pod koszem Zagłębia celnie punktowała. W odpowiedzi trafiały Martyna Jasiulewicz i Sagerer. Polkowiczankom udało się odskoczyć na 14 punktów, ale po celnej „trójce” Bogicević było 54:63. W odpowiedzi za trzy punkty trafiły jednak rywalki. Kolejna punktowała akcja – tym razem Aleksandra Wojtala – sprawiała, że trener gości wziął czas. Efekt? Trzypunktowa akcja Sasy Cado. Ostatecznie przed ostatnią kwartą rywalki miały 17-punktową przewagę, bo w ostatnim fragmencie w ekipie z Sosnowca szwankowała skuteczność.

Czwarta kwarta zaczęła się od świetnej postawy Jasiulewicz, która najpierw trafiła za dwa punkty, a chwilę później popisała się celną „trójką” (61:73). Po 3-punktowej akcji Wojtali sosnowiczanki przegrywały 66:77. Wojtala błysnęła także chwilę później (celna „trójka), ale odpowiedź polkowiczanek była natychmiastowa. W kolejnej akcji znów punktowała Wojtala, a chwilę później January i było 73:82. Co na to rywalki? Za trzy punkty trafiła Spanou (73:85). W końcówce Zagłębiu udało się jeszcze zniwelować nieco straty i z podniesionymi głowami sosnowieckie koszykarki zakończyły sezon. Teraz przyjdzie czas na podsumowania, a rywalkom życzymy powodzenia w dalszej części sezonu.

CTL Zagłębie Sosnowiec – BC Polkowice 79:87 (23:24, 16:24, 17:25, 23:14)

CTL: Bogićević 14, Sagerer 18, Wnorowska 6, January 14, Jasiulewicz 13 – Wojtala 14, Jastrzębska.

BC Polkowice: Gajda 6, Wheeler 10, Grabska 2, Mavunga 23, Spanou 16 – Zięmborska 9, Puteer 3, Getchen 7, Cado 7, Telenga 4.