Goniły, goniły i wygrały!

0
595

Historia zatoczyła koło. Podobnie jak przed rokiem koszykarki z Sosnowca pokonały we własnej hali zespół z Poznania jednym punktem!

Pierwsza kwarta do zapomnienia. Koszykarki z Sosnowca nie mogły się wstrzelić w pierwszych dziesięciu minutach. Poziom trzymała jedynie Słowaczka Miroslava Mistinova. Efekt to przegrana 9:19. W drugich dziesięciu minutach sosnowiczanki odzyskały wigor. Punktować zaczęła Jessica January, Batape Zempare walczyła z powodzeniem pod koszem nie tylko punktując, ale także zbierając kolejne piłki. Efekt? Po dwudziestu minutach Zagłębie przegrywało już tylko 27:31.

Od początku trzeciej kwarty trwała walka kosz za kosz. Miejscowe z biegiem czasu były coraz bardziej skuteczne pod koszem rywalek i na niespełna dwie minuty przed końcem był remis 41:41. Największa w tym zasługa January i Zampare. Przed ostatnią kwartą przyjezdne prowadziły 46:42 i o wszystkim miała zadecydować ostatnia kwarta.

Zaczęło się od „trójkowej” akcji Zagłębia. Co prawda January rzuciła tylko jeden osobisty, ale piłka nadal była po naszej stronie i Zampare dorzuciła dwa punkty. Potem dwa razy pod koszem świetnie zachowała się Quinn Urbaniak i było po 49. Odpowiedź rywalek była błyskawiczna. Celna „trójka” i wynik brzmiał 49:52. Przy stanie 53:54 Alesia Sutton zaliczyła celną „trójkę”, potem poznanianki zdobyły kolejne dewa punkty i przewaga wynosiła już sześć punktów (53:59). Sosnowiczanki nie zamierzały jednak kapitulować. Najpierw trafiła Zempare, potem January i było 57:59. Po rzucie Urbaniak było po 59. Na minutę i czterdzieści jeden sekund przed końcem sosnowiczanki po raz pierwszy w tym meczu wyszły na prowadzenie 60:59. Odpowiedź rywalek i 60:61 dla poznanianek. Na 45 sekund przed końcem po jednym rzucie wolny January na tablicy wyników był remis po 61. Na jeden celny wolny Sutton odpowiedziała dwoma trafieniami z rzutów wolnyc January i na 14 sekund przed końcem Zagłębie prowadziło 63:62. W ostatniej akcji meczu rywalki nie zdołały odwrócić losów spotkania i Zagłębie po raz drugi w tym sezonie zainkasowało komplet punktów!

MB Zagłębie Sosnowiec – ENEA AZS Politechnika Poznań 63:62 (9:19, 18:12, 15:15, 21:16)

MB Zagłębie: Wojtala 2, January 17, Urbaniak-Dornstauder 11, Zembare 17, Mistonova 12 – Wojtylas 2, Grzenkowicz, Wnorowska 2

ENEA: Sutton 18, Rogozińska 5, Marciniak 8, Skobel 12, Dodson 7 – Piasecka, Rymarenko 2, Makurat, Popivic 10.