Finisz w czwartej kwarcie przesądził sprawę

0
610

Koszykarki CTL Zagłębie nadal bez wyjazdowego zwycięstwa. Dziś sosnowiczanki musiały uznać wyższość AZS AJP PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów. Decydująca dla losów pojedynku okazała się czwarta kwarta wygrana przez miejscowe różnicą 10 punktów.

Gorzowianki do wygranej poprowadziła Shatori Walker-Kimbrough, która zdobyła 29 punktów. Wymierny udział w wygranej miała także Cheridene Green, która zaliczyła double-double w postaci 16 punktów oraz 15 zbiórek. Dla Zagłębia tradycyjnie już najwięcej punktów rzuciła Sydney Wallace – tym razem 22 – ale dziś nie była tak skuteczna jak zwykle. Na 22 rzuty z gry celnych było 9. Cztery „trójki” zaliczyła z kolei Monika Jasnowska, a z grona rezerwowych najlepiej zaprezentowała się Martyna Stasiuk, która zdobyła 13 punktów.

Pierwsza kwarta zakończyła się wygraną naszego zespołu 24:23, choć w szóstej minucie zespół Adama Kubaszczyka prowadził już różnicą siedmiu punktów.

W kolejnych dziesięciu minutach górą była drużyna z Gorzowa, choć początek należał do sosnowiczanek, które m.in. dzięki rzutowi za trzy punkty Jasnowskiej prowadziły pięcioma „oczkami”. Gospodynie odrobiły jednak szybko straty, doprowadziły do wyrównania po 30, a po kilku kolejnych akcjach prowadziły już różnicą ośmiu punktów. Ostatecznie wygrały tę odsłonę różnicą sześciu punktów i do przerwy było 45:40.

Kolejny celny rzut za trzy Jasnowskiej na początku trzeciej kwarty sprawiły, że sosnowiczanki znów wyszły na prowadzenie (50:48). Skuteczna gra przyniosła efekt w postaci podwyższenia prowadzenia (58:52). Gorzowianki nie pozwoliły jednak odskoczyć naszej drużynie. Gra się wyrównała i do końca trzeciej kwarty wynik oscylował w granicach remisu. Na ostatnie dziesięć minut oba zespoły wychodziły na parkiet przy jednopunktowym prowadzeniu AZS AJP. Początek czwartej kwarty nie wskazywał nieszczęścia, które miało nadejść. Pierwsze pięć minut to dobra gra Zagłębia. Świetną zmianę dała Stasiuk, punktowała Wallace, trójkę dorzuciła inna rezerwowa, Aleksandra Wojtala. Na pięć minut i dwadzieścia sekund przed końcową syreną Zagłębie prowadziło 81:80, ale od tego momentu zdołało zdobyć tylko dziewięć punktów przy 20 „oczkach” gorzowianek. Nadzieje dawała jeszcze „trójka: Wallace (83:84), potem po rzucie Martyny Czyżniewskiej był remis po 85. Od tego momentu rozpoczął się jednak kapitalny finisz zespołu z Gorzowa. Jeszcze sytuację próbowała ratować Wallace (88:87), ale kolejnych dwanaście punktów z rzędu miejscowych przesądziło sprawę i nasz zespół po raz piąty z rzędu przegrała ligowy bój, nadal także czeka na wyjazdową wygraną.

Okazja na przełamanie już w środę, gdy Zagłębie zmierzy się we Wrocławiu ze Ślęzą.

AZS AJP PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów  – CTL ZagłębieSosnowiec 100:89 (23:24, 22:16, 23:27, 32:22)

AZS AJP: Walker-Kimbrough 29, Hristova 22, Gustafson 21, Green 16 (15),Kaczmarczyk 10, Owczarzak 1

Zagłębie: Wallace 22, Jarosz 16 (10zb), January 14, Jasnowska 14, Stasiuk 13, Vacković 4, Wojtala 3, Czyżewska 3