Efektowny zryw w drugiej kwarcie

0
683

Koniec sezonu dla koszykarek CTL Zagłębie. W trzecim meczu pierwszej rundy play-off sosnowiczanki po raz kolejny uległy Arce Gdynia, tym razem 60:100.

W ostatnim meczu sezonu, jak miało się okazać po końcowej syrenie sobotniego spotkania, sosnowiczanki musiały sobie radzić bez Sydney Wallace, która w pierwszym meczu w Gdyni doznała urazu pleców oraz Martyny Jasiulewicz. Ta druga w pojedynku z Arką skręciła kostkę.

Po wyrównanym początku pierwszej kwarty mistrz Polski wypracował sobie kilkupunktową przewagę i wydawało się, że emocji w tym meczu będzie jak na lekarstw. Tymczasem w drugich dziesięciu minutach od stanu 13:25 Zagłębie zdobyło szesnaście punktów przy zaledwie jednym rywalek! Pięciopunktowe prowadzenie udało się utrzymać przez kilka minut, ale ostatecznie na przerwę przyjezdne schodziły przy jednopunktowym prowadzeniu 39:38. Gdynianki, które do przerwy sporo pudłowały w końcówce kilkoma „trójkami” opanowały sytuację. Drugą kwartę miejscowe wygrały ostatecznie 25:17.

Po przerwie Arka opanowała sytuację na parkiecie, trzecią kwartę wygrała pewnie 27:12 i do ostatniej odsłony przystąpiła przy 16-punktowym prowadzeniu.

Ostatnie dziesięć minut to strzelecki festiwal gdynianek, które raz po raz celnymi rzutami za trzy punkty dziurawiły sosnowiecki kosz. Pod nieobecność Wallace zdobywanie punktów spoczęło na barkach jej rodaczek, Tori Jarosz oraz Jessica January, ale w końcowych minutach także im szło to mizernie, stąd ostatnia odsłona sobotniego pojedynku wygrana przez przyjezdne aż 34:10.

CTL Zagłębie Sosnowiec – Arka Gdynia 60:100 (13:22, 25:17, 12:17, 10:34)

CTL: January 14, Wojtala 12, Jasnowska 8, Czyżewska 4, Jarosz 15 – Rutkowska 2, Stasiuk, Vuckovic 5, Zuziak

Arka: Podgórna 5, Spanou 18, Miskiniene 13, Kastanek 22, Balintova 8 – Morawiec 18, Rembiszewska 6, Greinacher 10.