Efektowna wygrana kończy sezon zasadniczy

0
544

Wysokie zwycięstwo CTL Zagłębie w meczu kończącym fazę zasadniczą. Sosnowiczanki we własnej hali pokonały zespół z Poznania 91:64. Wyrównana walka w tym meczu miała miejsce tylko w pierwszej kwarcie oraz w ostatnich minutach gdy przesądzone było zwycięstwo ekipy z Sosnowca.

Dwie celne trójki w wykonaniu Sydney Wallace i Aleksandry Wojtali w końcówce przesądziły o wygranej sosnowiczanek w pierwszej kwarcie. 15 punktów w tym fragmencie gry zdobyła Wallace, która wraz z Jassicą January (6 punktów) napędzały grę sosnowiczanek.

Drugą kwartę CTL zaczął tak jak skończył pierwszą czyli od trójki Wojtali. Chwilę potem było już 29:21, a za moment CTL po raz pierwszy prowadził różnicą 10 punktów. Z minuty na minutę przewaga Zagłębia rosła, m.in.: dzięki punktom January i Omou Toure. Bardzo dobrą zmianę dała także Wojtala, a po kolejnym rzucie za trzy tym razem Moniki Jasnowskiej (na zdjęciu) oraz punktów Tori Jarosz miejscowe prowadziły 42:26. Poznanianki, które grały w tym meczu bez kilku zagranicznych zawodniczek, wzięły się za odrabianie start, ale miejscowe nie zamierzały ułatwić przyjezdnym zadania. Na przerwę oba zespoły schodziły przy prowadzeniu sosnowiczanek 50:37.

Po przerwie miejscowe kontynuowały dobrą serię. Trzy kolejne trójki i dwupunktowa akcja Jarosz i prowadzenie CTL było już wyraźne (61:39). Poznanianki pudłowały, do tego miały sporo start z czego skrupulatnie korzystały sosnowiczanki. Na nieco ponad dwie minuty przed końcem trzeciej kwarty przewaga sosnowiczanek wynosiła już 27 punktów, ale to nie był koniec świetnej serii sosnowiczanek, które pozwoliły rywalkom na zdobycie zaledwie ośmiu punktów w tej części gry i przed ostatnią odsłoną prowadziły różnicą 29 punktów.

W czwartej kwarcie trener Jordi Aragones, który ponownie prowadził zespół pod nieobecność przebywającego na zwolnieniu lekarskim Adama Kubaszczyka, dał pograć rezerwowym – na parkiecie pojawiły się m.in.: Karolina Zuziak oraz Sylwia Wojtylas.

Zagłębie kończy sezon zasadniczy na ósmej pozycji i w fazie play-off zmierzy się z liderem rozgrywek, niepokonaną w tym sezonie Arką Gdynia.

CTL ZAGŁĘBIE – ENEA POZNAŃ 91:64 (24:21, 26:16, 24:8, 17:19)

CTL: January 8, Jasnowska 9 (3×3), Czyżewska 3 (10 zb.), Wallace 30 (5×3), Jarosz 14 – Wojtala, Toure 6, Jasiulewicz 5, Rutkowska 4, Zuziak, Wojtylas

Enea: Davis 20, Nowicka 18, Parzeńska 4, A. Piasecka, Banaszak 8 – M. Piasecka 6, Rogozińska, Jędrzejczak 2, Jarecka 2, Piechowiak 4.