Dobrze tylko do przerwy

0
500

W pierwszym wyjazdowym meczu sezonu 2022/2023 koszykarki MB Zagłębie uległy we Wrocławiu Ślęzy 62:84.

Początek meczu nie wskazywał na takie zakończenie tego pojedynku. Zaczęło się od prowadzenia naszej drużyny 9:2, a następnie 13:4. Nie pomogła przerwa na żądnie, po siedmiu minutach sosnowiczanki prowadziły 19:8. Pod koniec pierwszej kwarty gospodynie odrobiły część strat, ale ostatecznie po 10 minutach było 24:18 dla Zagłębia.

Niestety dla naszego teamu koszykarki z Wrocławia potrzebowały tylko niespełna trzech minut drugiej kwarty, żeby nie tylko odrobić straty, ale i wyjść na prowadzenie. Po szybkim prowadzenie 7:0 zrobiło się 25:24 dla Ślęzy. Potem byliśmy świadkami walki punkt za punkt. Na trafienia Batabe Zempare i Jessica January odpowiedziały Ieshia Small i Julia Drop. Na kolejne punktowe akcje amerykańskich zawodniczek Zagłębia skutecznie ripostowały z kolei Stephanie Jones i Anna Jakubiuk. Końcówka kwarty dla wrocławianek (6:1) i do przerwy rywalki prowadziły 41:35.

W trzeciej kwarcie Ślęza zaczęła “odjeżdżać”. Poziom trzymała jedynie Zempare, która ostatecznie zdobyła w tym meczu 22 punkty będąc najskuteczniejszą zawodniczką w naszym zespole. Przed ostatnią kwartą rywalki prowadziły już 62:51, ale nie była to aż tak wielka przewaga do zniwelowania.

Żeby marzyć o dobrym wyniku trzeba było jednak zdobywać punkty, a że ze skutecznością w tym dniu nie było w Zagłębiu najlepiej to zamiast gonić wynik nasz zespół przyjmował kolejne ciosy i ostatecznie uległ 62:84.

Ślęza Wrocław – MB Zagłębie Sosnowiec 84:62 (18:24, 23:11, 21:16, 22:11)

Ślęza: Drop 26, Jones 23, Jakubiuk 13, Small 8, Jaworska 6, Stefańczyk 6, Kurach 2, Kuczyńska 0. Brezinova, Mielnicka, Kulesha, Kurkowiak DNP
MB Zagłębie: Zempare 22, Urbaniak-Dornstauder 13, January 11, Wojtala 8, Mistinova 8, Wnorowska, Jarząb, Grzenkowicz, Zuziak, Wojtylas