Brązowe dziewczyny!

0
364

Wielki sukces młodych koszykarek Zagłębia U13. Sosnowiczanki sięgnęły po brązowy medal Mistrzostw Polski. Finał zmagań odbył się we Wrocławiu.

W grupie B rywalkami były zespoły z Pabianic, Grudziądza i gospodarz imprezy, Ślęza Wrocław. Zawodniczki z rocznika 2008 zaczęły od wygranej z PTK CIS Multis-Multum Pabianice 57:54, następnie pokonały gospodynie turnieju 63:58, a w trzecim meczu fazy grupowej uległy po emocjonującej końcówce Basketstal MG13 Grudziądz 68:70.

W półfinale rywalkami była ekipa z Gdyni. Znów nie brakowało emocji, ostatecznie o jeden punktów więcej rzuciły przeciwniczki, które wygrały 67:66. W meczu brąz Zagłębie zachowało więcej zimnej krwi i pokonało MUKS Poznań 68:56! Tym samym ekipa z Sosnowca na trzecim miejscu w Polsce kończy rywalizację sezonu 2020/2021.

Przypomnijmy, że nasze zawodniczki w rozgrywkach wojewódzkich zdobyły tytuł Mistrza Śląska, a następnie pokonały mistrza woj. opolskiego i wywalczyły prawo do udziału w rozgrywkach centralnych. W Sosnowcu w dniach 16-18.04.2021 wygrały turniej ćwierćfinałowy pokonując zespoły z Poznania, Polkowic oraz Kutna. Turniej półfinałowy odbył się w Łomży, gdzie rywalizowaliśmy z gospodarzami oraz zespołami z Bydgoszczy i Krakowa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here