Blisko sensacji

0
689

Koszykarki CTL Zagłębie w kolejnym meczu postawiły się wyżej notowanemu rywalowi, ale ponownie musiały uznać wyższość rywala. W starciu z mistrzem Polski sensacja była blisko. Na niespełna dwie i pół minuty przed końcem meczu dzięki “trójce” Sydney Wallace sosnowiczanki doprowadziły do remisu 77:77. Niestety w końcówce więcej zimnej krwi zachowały zawodniczki Arki, które wygrały po raz trzynasty z rzędu…

Zaczęło się zgodnie z planem od szybkiego 0:4. Miejscowe starały się, aby rywalki szybko nie odskoczyły i sztuka ta im się udała. Gdynianki prowadziły maksymalnie różnicą ośmiu punktów, ostatecznie wygrały pierwszą kwartę różnicą sześciu “oczek”. Druga kwarta także została wygrana przez przyjezdne, ale tylko dwoma punktami. Dobre zawody tradycyjnie już rozgrywała Wallace, świetnie pod koszem spisywała się z kolei Tori Jarosz, która punktowała jak również zaliczała kolejne zbiórki.

Gdy w połowie trzeciej kwarty lider rozgrywek odskoczył na dziesięć punktów wydawało się, że rozpocznie się “odjazd” gdynianek. Od stanu 46:56 w kolejnych kilku minutach sosnowiczanki doprowadziły do wyniku 58:60. Trzecią kwartę Zagłębie wygrało 24:20 i przed ostatnią kwartą przewaga gości wynosiła cztery punkty. Celny rzut za trzy punkty Wallace i Arka prowadziła już tylko 62:61. Po kolejnej “trójce” Amerykanki Zagłębie wyszło na pierwsze, niestety jak się później okazało ostatnie, w tym meczu prowadzenie 64:62! Niestety siedem kolejnych punktów z rzędu rzuciły rywalki. Koniec emocji? Nic z tego kolejna “trójka” Wallace i Zagłębie nadal jest w grze! Chwilę potem “trójką” odpowiedziała jednak Alice Kunek. Czwarty rzut za trzy punkty Wallace na 2,33 minuty przed końcem pojedynku sprawił, że na tablicy wyników znów mieliśmy remis, tym razem po 77. Kolejne siedem punktów z rzędu gdynianek przesądziło ostatecznie sprawę. Miejscowe odpowiedziały już tylko jednym punktem w wykonaniu Jessicy January z rzutu wolnego i Arka mogła fetować kolejne zwycięstwo.

W ekipie Zagłębia na największe pochwały zasłużyły Amerykanki Wallace – 32 punkty, w tym sześć “trójek” oraz Jarosz, która zdobyła 18 punktów i zaliczyła 15 zbiórek.

CTL Zagłębie Sosnowiec – VBW Arka Gdynia 78:85 (22:28, 12:14, 24:20, 20:23)

Zagłębie: January 7 (9 as.), Jasnowska 5, Vuckovic, Wallace 32, Jarosz 18 (15 zb.) – Toure 6, Jasiulewicz 5, Czyżniewska 5, Wojtala

Arka: Kunek 17, Spanou 8, Miskiniene 19 (13 zb.), Kastanek 10, Balintova 13 (9 as.) – Greinacher 8, Slamova 10, Podgórna