Bez niespodzianki

0
498

Pierwszy mecz fazy play-off w rywalizacji Zagłębia z BC Polkowice dla zespołu z Dolnego Śląska.

Sosnowiczanki walczyły, ale nie były w stanie przeciwstawić się ekipie z Polkowic. Rywal CTL zaczął od prowadzenia 2:0 i do końcowej syreny nie oddał inicjatywy. Ekipa z Sosnowca ani przez moment nie prowadziła w tej konfrontacji.

Pierwsza kwarta zakończyła się wygraną gospodyń 26:16. W drugiej nasza drużyna uległa rywalko tylko jednym punktem. W trzeciej minucie drugiej kwarty po celnej “trójce” Sarah Sagerer sosnowiczanki przegrywały 24:31, ale już chwilę potem rywalki powiększyły przewagę. Na nieco ponad trzy minuty przed przerwą, tym razem po “trójce” Jessicy January było 44:35. Ostatecznie do przerwy polkowiczanki prowadziły różnicą 11 punktów. W trzeciej kwarcie wicemistrz Polski był lepszy od Zagłębia o 12 punktów i przed ostatnią odsłoną było już po meczu.

Końcowy wynik rywalizacji to wygrana BC Polkowice 93:69. Najskuteczniejsze w naszym zespole zawodniczki zza granicy. 21 punktów zdobyła Nina Bogicević, 18 Sagere, a 17 Jessica January, która zaliczyła także 12 zbiórek.

“Pomarańczowe” trafiły aż 15 “trójek” – pięć razy zza łuku przymierzyła Sasa Cado, po cztery razy Erica Wheeler i Artemis Spanou. Polkowiczanki dodatkowo zmiażdżyły swoje rywalki rywalki na tablicach (62:31). Tutaj duet Stephanie Mavunga (18) i Weronika Talanga miał aż 35 zbiórek!

W niedzielę mecz numer dwa. Początek godz. 18.00.

BC Polkowice – CTL Zagłębie Sosnowiec 93:69 (26:16, 24:23, 22:10, 21:20)

BC: Spanou 20, Mavunga 17 (18 zb), Wheeler 16, Cado 15, Telenga 10 (17 zb), Gajda 8, Zięmborska 4, Grabska 3, Puter 0.

Zagłębie: Bogicević 21, Sagerer 18, January 17 (12 zb), Jasiulewicz 7, Wnorowska 4, Jastrzębska 2, Wojtala 0, Wojtylas 0.

stan rywalizacji: 1:0 dla BC