Jesteśmy w półfinale

Mamy to!

Po drugim meczu z zespołem Mon-Pol Płock Nasze koszykarki awansowały do półfinału fazy play-off, gdzie sosnowiczanki zmierzą się ze zwycięzcą meczu Arka II Gdynia – Grot TomiQ Pabianice. Zawodniczki z Sosnowca wygrały w drugim spotkaniu 94:81.

Nasze zawodniczki po pierwszej kwarcie prowadziły 30:22, po czym w drugiej, stracił prowadzenie na rzecz koszykarek z Płocka, które zwyciężyły 10 punktami, dzięki czemu na przerwę schodziły przy dwupunktowej przewadze. Zawodniczki Zagłębia Sosnowiec jednak pokazały w trzeciej kwarcie charakter i po świetnej grze wygrały 32:18, dzięki czemu zdobyły przewagę, którą utrzymały do końca meczu i ostatecznie wygrały 94:81.

Najwięcej punktów dla Naszego zespołu zdobyła Aleksandra Wojtala, która zaliczyła 21 „oczek”, a tuż za nią była Weronika Telenga z 19 punktami.