Fazę Play-off zaczynamy zwycięstwem

Po niesamowicie emocjonującym meczu koszykarki CTL Zagłębie Sosnowiec wygrywają pierwszy mecz fazy Play-off z zespołem Mon-Pol Płock 84:69

Kibice zebrani na hali przy ulicy Żeromskiego 4c nie oglądali jeszcze w tym sezonie tak zaciętego spotkania. Czwarta drużyna pierwszej grupy sezonu zasadniczego postawiła się sosnowiczankom i od pierwszej kwarty jej koszykarki chciały wyjechać z Zagłębie Dąbrowskiego ze zwycięstwem. Dowodem na to były zmasowane ataki drużyny z Płocka, które przynosiły efekt w postaci pewnej pięciopunktowej przewagi przez większość pierwszej kwarty. Na szczęście dla wszystkich sympatyków koszykarek Zagłębia, gospodynie w samej końcówce nadrobiły straty i na pierwszą przerwę schodziły ze skromną jednopunktową stratą.

W drugiej kwarcie z kolei sosnowiczanki były już dużo skuteczniejsze i pewnie wygrały ten fragment meczu, dzięki czemu przed drugą połową gospodynie miały 7 punktów przewagi, które wystarczyło jedynie utrzymać.

Łatwiej powiedzieć niż zrobić, a na parkiet przyjezdne znowu wyszły świetnie przygotowane taktycznie i bez problemu wykorzystywały błędy koszykarek gospodarzy. Mon-Pol dogonił Zagłębie na dwa punkty i wydawało się, że podopieczne Ireneusza Jasińskiego przegonią Nasz zespół. W tym momencie na szczęście ciężar gry wzięła na siebie Martyna Czyżewska, która wraz z Martyną Cebulską zdobyły 4 punkty z gry i 3 z rzutów wolnych, dzięki czemu sosnowiczanki znowu złapały oddech, który wystarczył do uporządkowania szyków w zespole i do powrotu na właściwe tory.

Przewaga wypracowana sukcesywnie w trzeciej i czwartej kwarcie przerodziła się w ostateczny wynik 84:69, a pierwsze zwycięstwo sosnowiczanek w fazie play-off stało się faktem.

Przy okazji spotkania, wręczono nagrody indywidualne za sezon zasadniczy.

Tytuł najlepszego trenera przypadł Adamowi Kubaszczykowi, MVP została Aleksandra Wojtala, a statuetki dla najlepszej „piątki” pierwszej części sezonu zgarnęła Martyna Stasiuk, Martyna Jasiulewicz oraz ponownie – Aleksandra Wojtala.

Gratulujemy!

Drugi mecz z zespołem Mon-Pol odbędzie się w Płocku, 7 marca o godzinie 16:00.
Faza play-off rozgrywana jest systemem „do dwóch zwycięstw”, co oznacza, że w przypadku zwycięstwa sosnowiczanki awansują do półfinału.