Zagłębie Sosnowiec Wicemistrzem Polski U22!

Po zaciętym meczu, Nasze koszykarki przegrywają w finale Mistrzostw Polski w kategorii wiekowej U22 z zespołem Arki Gdynia i wracają do domu ze srebrnymi medalami.

Od początku to zawodniczki z północy Polski uchodziły za faworytki tego spotkania, co nie wpłynęło w żaden sposób na zmotywowane i pewne siebie sosnowiczanki.

Finał rozpoczął się po myśli gdynianek, które szybko wypracowały kilkupunktową przewagę, która tak szybko jak była zdobywana, natychmiast była niwelowana przez koszykarki Zagłębia, które na przerwę schodził z jednopunktową przewagą.

Nie licząc początku zawodów do połowy czwartej kwarty żadna ze stron nie potrafiła wypracować przewagi większej niż pięć punktów. W samej końcówce udało się to osiągnąć gdyniankom, które umiejętnie wykorzystały coraz większe zmęczenie rywalek.

Przy wyniku 65:64 dla GTK Arki na niecałe trzy minuty przed końcem czwartej kwart ważną trójkę trafiła Julia Piestrzyńska. Od tego momentu Naszym dziewczynom zabrakło już sił po niesamowicie wyczerpującym meczu i turnieju, co ostatecznie doprowadziło do dziewięciopunktowej straty, a mecz zakończył się wynikiem 73:64.

Bohaterką finału została Anna Wińkowska, która w 36,5 minuty rzuciła 33 punkty (14 na 20 z gry i 5 na 5 za 1), miała 19 zbiórek oraz 7 bloków.

Najlepsze w Naszej drużynie była dzisiaj Karolina Zuziak, która zdobyła aż 19 punktów, a swoimi trafieniami wspierały ją świetnie dysponowane w trakcie finałów – Martyna Jasiulewicz (13 pkt) i Aleksandra Wojtala (18 pkt).

Gratulujemy dziewczynom i trenerowi – Adamowi Kubaszczykowi wielkiego sukcesu jakim jest tytuł drugiej najlepszej drużyny w Polsce!