1 mecz i od razu wielkie emocje! (U22K)

Po pasjonującym spotkaniu, przegrywamy pierwszy mecz w finałach Mistrzostw Polski U22 z zespołem Enea AZS Poznań 69:66. To był ten mecz z gatunku – o życie, a na szali leżała kwestia awans do finałowe czwórki. Naprzeciwko nas wybiegł ubiegłoroczny Mistrz Polski i zdecydowany faworyt spotkania. Pomimo tego, na początku meczu prowadzenie objął zespół Zagłębia i  to koszykarki z Poznania musiały mozolnie odrabiać straty. Jednak im dalej tym gorzej, tak o naszej grze można było powiedzieć w drugiej kwarcie. Nam nie wychodziło nic, przeciwniczkom -wszystko. W pewnym momencie strata do koszykarek z Wielkopolski wynosiła już 21 punktów i wydawało się, że sosnowiczanki nie dadzą rady się podnieść, że to już koniec walki i emocji.

I wtedy właśnie Nasz zespół pokazał prawdziwy charakter i całkowicie zdominował gdański parkiet. Zawodniczki z Sosnowca doprowadziły do wyrównania, a nawet wyszły na prowadzenie, ale przeciwniczki nie pozwalały uciec im na więcej niż dwa punkty. Przeciwniczki zdobywały ważne punkty i na 30 sekund przed końcem regulaminowego czasu gry, przy remisie to Nasze koszykarki miały decydujący rzut. Niestety, na 8 sekund przed końcem, po rzucie za trzy punkty, piłka jedynie odbiła się od kosza i mieliśmy dogrywkę.

Tutaj już górę wziął ogromny stres i nerwy trapiące sosnowiczanki. Dziewczyny miały cztery piłki meczowe przy remisie i żadnej nie wykorzystały. Zespół z Poznania miał taką jedną i bezlitośnie to wykorzystał.

Przegrywamy ale walczymy dalej. Po takim meczu już nikt nie jest nam straszny!
Dzisiaj kolejne spotkanie, o 18:15 sosnowiczanki zagrają z gospodyniami – Szkołą Gortata Politechniką Gdańską.