Mamy lidera

Po dobrym spotkaniu, sosnowiczanki przed własną publicznością wygrywają z zespołem MUKS Poznań – 100:64. W meczu na szczycie 1 Ligi przyjezdne od początku nie odpuszczały Naszym zawodniczkom. Na każde prowadzenie zawodniczek z Sosnowca, koszykarki z Poznania odpowiadały „trójkami”, których uzbierały na swoim koncie aż pięć w pierwszej kwarcie. Dopiero na trzy minuty przed końcem spotkania sosnowiczanki wyszły na wyraźne prowadzenie, którego nie oddały już do końca meczu.

Najlepsza na boisku w ekipie z Sosnowca była dzisiaj Martyna Jasiulewicz, która zdobyła 19 punktów.

Po tym zwycięstwie CTL Zagłębie Sosnowiec prowadzi w ligowej tabeli z 20 punktami na koncie, wyprzedzając Grot TomiQ Pabianice i MUKS Poznań lepszym bilansem punktowym. Dodatkowo Nasze zawodniczki mają rozegrany mecz mniej od dwóch wspomnianych zespołów.

Kolejny mecz Nasze koszykarki rozegrają w Krakowie.
1 lutego, o godzinie 15 zmierzymy się z drużyną GoodLood AZS Politechnika Korona Kraków.