Wygrywamy turniej ćwierćfinałowy Mistrzostw Polski w Ostrowie Wielkopolskim

 Zespół juniorek starszych zdecydowanie wygrał turniej ćwierćfinałowy Mistrzostw Polski, rozgrywany w dniach 3-5 stycznia br. w Ostrowie Wielkopolskim.

Ze względu na udział tylko trzech zespołów nasze zawodniczki rozpoczęły rywalizację w drugim dniu meczem z drużyną Citronex UKS Basket Zgorzelec. Po nieco nerwowym początku sosnowiczanki zaczęły grać skutecznie w obronie, jednocześnie inicjując szybkie ataki i systematycznie powiększając przewagę, która po pierwszej kwarcie wynosiła 18 punktów, a po pierwszej połowie aż 40. Inicjatywy nie oddaliśmy do końca, wygrywając również kolejne kwarty i kończąc mecz wynikiem 122:59. Wszystkie zawodniczki miały okazję do zaprezentowania się na parkiecie, równocześnie zachowując siły na decydujący niedzielny mecz.

Drugim przeciwnikiem w walce o pierwsze miejsce w turnieju były gospodynie – zespół Ostrovii Ostrów Wielkopolski, który pierwszego dnia pokonał drużynę ze Zgorzelca 85:69. Pomimo, że Ostrowianki były pod każdym względem lepszym zespołem niż nasz pierwszy rywal, scenariusz meczu ułożył się podobnie. Grając uważnie w obronie i stosując różne systemy i rozwiązania, nasze zawodniczki z każdą minutą podkreślały swoją wyższość, zdobywając punkty zarówno z szybkiego ataku jak i w grze pozycyjnej spod kosza i rzutami 3-punktowymi. Na przerwę schodziły z przewagą 35 pkt. W drugiej odsłonie obraz gry się nie zmienił i nasze zawodniczki grając pełnym składem systematycznie powiększały przewagę ostatecznie zwyciężając 102:60.

Wyróżnienia indywidualne otrzymały Aleksandra Wojtala – najlepsza zawodniczka zespołu oraz Martyna Jasiulewicz – najlepsza zawodniczka turnieju.

Za dwa tygodnie nasz zespół czeka udział w turnieju półfinałowym, którego skład i organizatora poznamy w najbliższy wtorek tj. 7 stycznia.

Galeria

Wyniki wraz ze statystykami